Žáci na kolech

Nové stojany na kola mají od poloviny května žáci z modřanské Základní školy K Dolům. Projekt Děti na kole do školy, v jehož rámci byly stojany zprovozněny, inicioval Klub pražských cyklistů. Projekt vznikl jako reakce na několik žádostí ze škol, které se na Klub obrátily o pomoc při nákupu a realizaci stání pro jízdní kola dětí. Na dvoře modřanské školy se tak instalovalo dvacet takových stojanů.

Jedná se o pilotní projekt, na který poskytly finanční prostředky partnerské firmy Giant a Giro. Slavnostního „křtu“ nových stojanů se spolu s dětmi, zástupci školy v čele s ředitelkou školy Alenou Lindauerovou a představiteli městské části – starostou Petrem Hánou a místostaroskami Zlatuší Rybářovou a Hanou Jandovou, zúčastnil také zástupce sponzora Klubu pražských cyklistů Josef Přib a nad celou akcí převzal patronát radní hl. m. Prahy pro životní prostředí Petr Štěpánek, který je znám svým kladným přístupem k cyklistickému sportu.

Uloženo v sekci Řekli o nás.