První velká jarní cyklojízda…

…za účasti známých osobností veřejného života. Po skončení jízdy bude připraven kulturní program. Cyklojízdy – to jsou cyklistické projížďky Prahou, jejichž trasu i tempo zvládne každý. Všichni jsou zváni!

Jízdy chtějí ukázat jízdní kolo jako vhodný dopravní prostředek do města, upozornit na práva a bezpečnost cyklistů a zároveň na špatnou situaci pro cyklistiku v Praze. Účastníci cyklojízd se díky většímu počtu cyklistů mohou alespoň na několik hodin stát respektovanými účastníky silničního provozu. Jede se pod heslem Neblokujeme dopravu – jsme doprava. Nejde tedy o to, někoho naštvat, ale připomenout, že cyklisté mají v pražské dopravě také své místo.
Helmy, reflexní vesty a další ochranné pomůcky s sebou.

Po skončení cyklojízdy od 20:00 kulturní program v klubu Gross (Plynární 23, Praha 7 – Holešovice)

Michal Dalecký – klub KPC, www.cyklojizda.ecn.cz