Proč sponzorovat Klub pražských cyklistů?

Ať jste přímo spjati s cyklistikou nebo se Vám líbí myšlenka více používat kolo na přepravu a tím pomoci přeplněné Praze; ať chcete podpořit projekt „Na kole do školy“ či některý projekt spojený s vytvořením nové rekreační výjezdové trasy z Prahy, pak se zamyslete nad tím, jestli je ve Vašich silách tomuto nepomoci více než se jen přihlásit za člena.

Celý klub je občanské sdružení žijící pouze ze sponzorských nebo reklamních příspěvků. Na to, abychom mohli na projektech pracovat, je třeba mít určité minimální prostředky, bez těch to opravdu nejde. Na druhou stranu můžeme nabídnout propagaci Vaší firmy při tomto klubu a jeho prospěšných aktivitách. Chcete vědět jak to funguje jinde ve světe? Pak se stačí zalogovat např. na Bikes Belong Coalition (www.bikesbelong.org) a mezi sponzory tam najdete firmy opravdu zvučných jmen. Tato organizace má již dnes v Americe takovou pozici, že ji každý rok přijme americký prezident k otevřené diskusi nad problémy a projekty rozvoje cyklistiky. Moc dobře totiž ví, že za ní stojí desetitisíce cyklistů očekávajících každý krok směřující ke zlepšení podmínek pro používání kola nejen k rekreačním účelům. Sponzorské spojení je nabíledni. I my jsme už navázali velmi dobré kontakty na Magistrátu s lidmi zodpovědnými za rozvoj cyklistické dopravy v Praze a těšíme se, že společně s našimi členy brzy prosadíme první projekty a přesvědčíme úřady, že Pražané nechtějí používat kolo pouze k rekreačním účelům. I u nás rozhodně tyto aktivity stojí za podporu a zároveň ukáží, že Vaše firma nebo člověk-jedinec nejste lhostejní k tomu co se v Praze okolo cyklistiky děje. První sponzoři či reklamní partneři se už přihlásili, stačí jen projít naše webové stránky. Nechcete je následovat?

Michal Dalecký, Josef Přib – klub KPC