Partneři

Společnost Progress Cycle zastupuje na trhu dvacet světových značek, z nichž se mnohé dají směle označit za leadry ve svém odvětví. Naším hlavním cílem ve vztahu k zákazníkovi je nabízet skvělý materiál za příznivé ceny, tak aby se cyklistika stala pro každého radostí bez výhrad. Cena a kvalita zboží jsou faktory, které jako dovozce ovlivnit dokážeme, nejsou však jediné pro cyklisty důležité. Neméně důležité je mít kde jízdní kola používat. I pražané si už zvykají využívat bicykl k dopravě po městě, ale jejich cesty rozhodně nebývají přímé a hladké. Rozhodnutí komunálních politiků v tomto směru nemusí být, a mnohdy ani nebývají v souladu s představami cyklistů a ovlivnit je už dávno není v silách jednotlivců nebo samostatných firem.

Klub Pražských Cyklistů je organizací, která si právě cyklistické stezky v Praze a zlepšení celé cyklistické kultury hlavního města dala za cíl. A protože jsou jeho hlavní cíle shodné nejen s našimi, rozhodli jsme se právě tuto snahu podpořit. Doufáme, že se tak díky příspěvku nášemu i dalších sponzorů, a díky usilovné práci lidí z Klubu Pražských Cyklistů podaří změnit nepříznivou situaci okolo cyklostezek v Praze, vystupovat jako silná organizace hájící zájmy cyklistů a dosáhnout na základě široké členské základny svých cílů a prosadit naše „cyklistické“ myšlenky na pražské či regionální úrovni, ale i všude, kde se zásadní rozhodnutí rodí.

Josef Přib – jednatel

Obecně prospěšný spolek BLAHO působí jako nezisková organizace v ČR více než 13 let. Má velmi široký záběr, a přesto že má velmi omezené finanční zdroje, které pocházejí výhradně z darů soukromých osob a firem vlastněných výhradně soukromými osobami, organizuje a financuje vzdělávací, humanitární, sociální a zájmové akce a projekty, podporuje dlouhodobě vzdělanost nadaných českých i slovenských studentů. Podílí se na studijních pobytech a cestách s odbornou tématikou po celém světě. Pravidelně, již několik let, vydává kalednář s tématikou týkající se financovaných projektů a akcí a podílí se na vydávání vědeckých i zájmových publikací.

Jednatelem spolku je Přemek Brewczynski (peetbrew@tiscali.cz)

Nevím, jak u ostatních firem podporujících Klub Pražských Cyklistů (KPC), ale u mně, jakožto jednatele společnosti Inverma CZ, spol. s r. o. – makléřské pojišťovací společnosti, při úvahách o podpoře tohoto sdružení naprosto převážily osobní životní zkušenosti. Nebudu zde tedy psát reklamní řeči, jak lidé v Invermě jezdí na kole, uvědomují si, že pro všechny cyklisty mohou udělat něco více a tak přivítali snahy KPC, i když to je také pravda. Místo toho se svěřím se svým příběhem.

Můj vztah ke kolu se budoval léta, byl radostný a naplňoval mě štěstím. Zvláště poté, co jsem asi před 14 lety k cyklistice přivedl svého staršího syna. Měl jsem radost z jeho krůčků a výkonů v oddíle Dukla Praha a tak obohacovala životy nás obou. To však jen do doby, kdy jeho profesionální kariéra byla přerušena těžkou nehodou zaviněnou řidičem. Na kolo jsme ale nezanevřeli, on ani já, a stále je náš nejoblíbenější sport. Protože si však nyní mnohem niterněji uvědomujeme, jak je důležitá bezpečnost a jak jsou cyklisté zranitelní, podporuje Inverma, skrze mne, snahu Klubu pražských cyklistů o zlepšení možností užívat bezpečně kolo v Praze.

JUDr. Miloš Šota – jednatel

Více o společnosti…

Zázemí pro cyklisty, turisty a běžkaře na Šumavě v lokalitě České Žleby
V Českých Žlebech vám bude od roku 2015 k dispozici parkoviště s odpočívadlem, stojany na jízdní kola, letní vyhlídková a sluneční terasa s orientací na jihovýchod, fitness stanoviště na procvičení, dětské hřiště, informační srub mapující historii Českých Žlebů a velkoformátová turistická a informační mapa. Jste-li cyklista, turista, vyznavač běžeckého lyžování, nebo jen rádi objevujete krásy české krajiny, jste vždy vítáni!

Tipy: ActionBrothers.cz | Dorty pro děti | Vinné sklepy a vinařství