Otevřeli jsme Křivoklátské okruhy

Včera (28. 6. 2012) se to stalo! Oficiálně jsme za přítomnosti Jaroslava Kratochvíla, starosty města Hostivice, slavnostně přestřihli pásku Křivoklátských okruhů :)

Společně s Michalem Starkem, paralympijským reprezentantem v cyklistice, a dalšími cyklisty, kteří si našli čas, jsme projeli v klidném tempu osmnáctikilometrový Mini okruh a následně i náročnější Trasu 6 – Nižborský okruh o délce 68 km s převýšením 745m. Na kratší Mini okruh vyjelo přes 20 cyklistů, i když začátek byl stanoven již na 15hodinu. Tempo bylo určené pro všechny, a tak se mezi více zkušenými jezdci rozběhla čilá debata. Po cestě všichni ocenili novou dodatkovou tabulku “dodržuj odstup od cyklisty” a nechyběla ani zastávka u partnera projektu, Pivovarské krčmě v Chýni.

Na trať delšího okruhu se vydalo 17 borců. Zprvu se jelo sice rychle, ale ne ostře. Od 27. km, kde se ze skupiny oddělili dva jezdci, kteří se nechtěli utahat před sobotními závody, se tempo začalo postupně zrychlovat a v cíli jsme měli průměrnou rychlost 28,8 km. Po cestě ve stoupáních hned padali rekordy a zajeli jsme všichni časy mezi 14 až 16 minutami v nižborském stoupání (varianta B) a 5 až 7 minutami ve stoupání Podkozí. Bylo parádní počasí, na silnicích jsme potkávali jen minimum aut a hlavně v každé skupině jezdců byla skvělá atmosféra. Účastníci, co se vyskytovali v této lokalitě poprvé, se kochali přírodou a nevěřili, že jsou jen pár kilometrů od Prahy.

V cíli padl návrh, aby se nezůstalo jen u otevírací jízdy, ale vyjížďky měly pravidelné pokračování. Jezdci se shodli na vyjížďkách každou středu a každou sobotu. Středeční odjezd bude buď z parkoviště u Progress Cycle v 17.00 a v 17.05-17.10 se naberou borci na parkovišti v Hostivici u školy. V sobotu pak ve 14.00 od Progress Cycle a ve 14.05-14.10 od školy. Na obou místech jsou pro Okruhy vyhrazená a označená parkoviště.

První vyjížďka je plánována na středu 4. 7. Těšíme se, že se k nám přidají i další zájemci a Křivoklátské okruhy se tak stanou místem setkávání příznivců tohoto krásného sportu.

Děkujeme všem partnerům projektu, bez kterých by to nešlo – společnosti Progress Cycle, dovozci jízdních kol Giant, městu Hostivice a Středočeskému kraji.

Doufáme, že se vám bude na okruzích líbit a časem si je projedete všechny. Stojí to určitě za to.