Ortika 24 MTB Series 2010

V roce 2009 byl Klub pražských cyklistů významným partnerem seriálu 24hodinových závodů na horských kolech Grand Prix 24hours MTB Blackburn. Klub se podílel na organizaci jednotlivých závodů a hlavně na koordinaci celého seriálu. Díky úspěchu a specifické atmosféře čtyřiadvacítek jsme se rozhodli pro spolupráci i v roce 2010.

Ortika 24 MTB Series 2010 obsahuje nově pět závodů. Ke čtyřem českým kláním se přidali kolegové ze Slovenska, závod se jmenuje Cyklopozitívnych 24 hodin. Všechny české závody navazují na úspěšnou tradici z minulých let: Bike Maraton 24 Hours MTB „Těžká Pohoda“ v Liberci, Valašská 24 v Bystřičce, GIANT Berounská 24 a GIANT Vimperská 24.

24hodinové závody nabízejí něco víc, než jenom fyzické vybití jednoho závodu. Náročnost celodenního nasazení a doplňkový program vytvářejí neopakovatelnou atmosféru pro ty, co bikingem skutečně žijí. Čtařiadvacítky jsou lifestylovou záležitostí, která se svým pojetím pohybuje mezi závodem a bikovým festivalem s hudbou a posezením u ohně. Díky tomu, že série je otevřena i 4členným týmům, nemusí být fyzická náročnost nikterak extrémní. Zúčastnit se může v podstatě každý!

Více najdete na webu www.24mtb.cz