Děti na kole

Sdělujeme Vám, že ve středu 14.5. v 11.00 proběhlo oficiální předání stojanů pro kola pro Základní školu K Dolům Praha 12 (143 00 Praha 4 – Modřany), které zrealizoval Klub pražských cyklistů v rámci projektu “ Děti na kole do školy „.

Informace k pilotnímu projektu: 1) zařídil Klub pražských cyklistů (uvažováno je o realizaci pro dalších cca 10 pražských škol v případě poskytnuté finanční podpory dalších partnerů a HMP) 2) partneři projektu Giant (jízdní kola), Giro (cyklistické přilby USA) a firma Progress Cycle. Tito partneři poskytli finanční prostředky pro realizaci tohoto pilotního projektu 3) zrealizovalo se 20 stání pro jízdní kola na dvoře školy 4) oficiální předání proběhlo za účasti starosty a místostarostky městské části Praha 12, dále za účasti redaktorů místních novin a dále časopisů Cykloservis, VELO, Cykloturistika a TV Prima 5) projekt vznikl po několika žádostech ze škol na Klub o pomoc při nákupu a realizaci stání pro kola pro dojíždějící děti, 6) nad projektem převzal patronát magistrát HMP , za který se účastní radní Mgr. Petr Štěpánek Jedná se o pilotní projekt tohoto druhu, na tento pilotní projekt zatím poskytly finanční prostředky pouze zmíněné firmy. V letošním a příštím roce by chtěl Klub zrealizovat 10 pražských škol, ale záleží na tom, zda-li mu na tento projekt bude přiznána dotace a zda-li se najdou další partneři tohoto projektu, kteří by projekt spolufinancovali. Takže význam tohoto pilotního projektu je jasný – ABY NEZŮSTALO POUZE U TOHOTO JEDINÉHO PROJEKTU A REALIZACE. ODMĚNA PRO PARTNERY JE JASNÁ JIŽ Z PRVNÍHO PROJEKTU = NADŠENÉ DĚTI, KTERÝM JE UMOŽNĚNO DOJÍŽDĚT DO ŠKOLY NA KOLE. TAKÉ JE VŽDY U STOJANU UMÍSTĚNO PODĚKOVÁNÍ PARTNERŮM AKCE na speciální tabuli (viz foto) . Projekt je vhodný pro firmy, kterým záleží na zviditelnění jejich firem u těchto veřejně prospěšných aktivit.

S pozdravem,
Klub pražských cyklistů