Činnost klubu

GIANT LIGA
Seriál cyklistických závodů s mnohaletou tradicí, který probíhá pravidelně od dubna až do září. Cyklisté tak mají po celou sezonu jedinečnou možnost pravidelně závodit a testovat svoji výkonnost. GIANT LIGA je důležitou prověrkou nejlepších českých jezdců v cyklistické sezoně. Zároveň se v posledních letech stala GIANT LIGA ideálním závodem pro juniory, kteří tak mají jedinečnou možnost blýsknout se před zraky týmových ředitelů a lovců talentů. Každoročně je většina závodů situována do sportovního areálu SK RAPID PLZEŇ, který je stále unikátním areálem v České republice, jak délkou, tak šířkou asfaltové plochy. Právě na Rapidu jsou tak vytvořeny ideální podmínky pro všechny věkové kategorie, které na GIANT LIGU do Plzně dorazí. GIANT LIGA se ale rozrůstá i o závody pro nejmladší sportovce přímo v centru dalších měst (Touškov, Švihov, Březová u Sokolova, Brnířov u Kdyně, Těškov, Kralovice a Kdyně u Domažlic). GIANT LIGA je i série sportovních akcí hlavně pro děti ve věkových kategoriích od 2 -12 let – McDonald’s dětská TOUR. Celý seriál pro děti a mládež podporuje „MS Bike Academy“ a svým jménem i bývalý český reprezentant Milan Spěšný.

Kalendář a propozice závodů najdete na webu akce giantliga.cz
Sledujte seriál Giant Liga také na Facebooku: facebook.com/GiantLiga

KŘIVOKLÁTSKÉ OKRUHY
Křivoklátské okruhy (www.krivoklatskeokruhy.cz) jsou systémem atraktivních silničních cyklistických tras různé obtížnosti v západní části Středočeského kraje, využívající komunikace s minimálním provozem, ale současně kvalitním povrchem pro pohodlnou a co možná nejbezpečnější cyklistiku. Unikátní na tomto projektu je řešení výjezdu a návratu do stejného bodu. Celkem na 8 okruzích různé obtížnosti vzniklo téměř 450 km tras, na kterých bylo umístěno 200 cyklistických a dodatkových značek. Cílem tohoto pilotního projektu je nabídnout vhodnou alternativu ke stávajícím cyklostezkám, jejichž trasa často kombinuje jízdu po běžných komunikacích s terénními úseky, které mohou méně zdatným cyklistům a těm bez vhodného vybavení způsobovat problémy. Vzorem jsou evropské regiony (Itálie, Francie, Španělsko) s propracovaným systémem silničních rekreačních okruhů pro cyklisty. Iniciátorem a garantem projektu je Klub pražských cyklistů. Projekt vznikl za podpory společnosti Progress Cycle, dovozce jízdních kol Giant, a měst a obcí Středočeského kraje.

SPOLEČNÉ VYJÍŽĎKY
Nejenom pro registrované členy Klubu Pražských Cyklistů jsou v sezóně organizovány společné vyjížďky, které startují z Hostivice u Prahy. Vyjížděk po křivoklátských trasách se účastní až na 40 nadšených cyklistů a účast stále stoupá.

GIANT CYCLING TEAM (GCT)

Aktuální složení týmu:
Lucie Kubínová (MTB enduro)
Jakub Rajdl (MTB enduro)
Jiří Šimara (MTB enduro)
Jiří Píša (XC maraton, silnice)
Petr Reisner (MTB enduro)
Petr Kulhánek (XC maraton, silnice)